Hírek
2023. Február 21. 08:28, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
1700 kg túlsúly volt a kisteherautón, találja ki, melyik országból indult

Szemmel láthatóan is túlsúlyos volt egy kisteherautó, amit a pénzügyőrök ellenőrizték.
Csaknem 900 liter alkohollal és 1700 kilogramm túlsúllyal próbált átutazni Magyarországon egy román sofőr, de nem engedték tovább a NAV munkatársai, miután ellenőrizték az M1-es autópálya Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán.
A Luxemburgba tartó román autó rakteréből csaknem 900 liter, ismeretlen eredetű alkoholtermék került elő. A sofőr és útitársa azt állították, hogy a rakományt Romániában pakolták fel főnökük utasítására, de ahhoz semmilyen okmányt nem kaptak, a súlyát pedig csak megtippelték. Az autó több mint 5 tonna súllyal közlekedett, ami csaknem két tonnával több a megengedettnél. A pénzügyőrök az ismeretlen eredetű alkoholt lefoglalták, míg a fuvarozó vállalkozás a túlsúly és a jövedéki törvénysértés miatt csaknem egymillió forint bírságra számíthat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.