Hírek
2017. December 03. 13:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A decemberi ajándékvásárlást nem fogja vissza a fekete péntek akció
A novemberi fekete pénteki leárazáskor sokan előrehozták az év végi vásárlást, de ez még nem fogja vissza a decemberi költekezést
- mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ)főtitkára vasárnap az M1 aktuális csatornán. Véleménye szerint a karácsonyi ajándékvásárlási költésben az igazi felfutás most kezdődik.
A főtitkár elmondta, hogy az idén is lesznek vásárlási akciók, de kevesebb, mint korábban, az igazi nagy leárazás pedig előreláthatóan a két ünnep között, illetve januárban lesz.
Vámos György szólt arról, hogy karácsonykor a legnagyobb kereslet a játékok és a könyvek iránt mutatkozik, ennél a két termékkörnél a decemberi költés a teljes éves forgalom 40-45 százalékát is eléri. Emellett kedveltek a műszaki cikkek, ruházati termékek, kozmetikumok is. Az idén 100 milliárd forintos ajándékvásárlással számol a kereskedelmi szövetség, ami több mint a tavalyi volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
