Hírek
2017. Október 04. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A fiatalok szerint 22 milliós megtakarítás kell a nyugodt öregkorhoz
A 18-29 év közti fiatalok arra számítanak, hogy 66 éves korukban vonulhatnak nyugdíjba, átlagosan 18 évet töltenek majd nyugdíjasként, és 22 millió forintra becsülik azt a megtakarítást,
amely biztosíthatja számukra a pénzügyileg stabil öregkort - derül ki a Groupama Biztosító Zrt. felméréséből, amelynek eredményeiről kedden tájékoztatta az MTI-t.
Az országos, reprezentatív felmérést az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. végezte a biztosító megbízásából, a 18-59 éves korosztály körében, 1000 ember megkérdezésével.
A közlemény szerint a vizsgálatból kiderül az is, hogy a nyugdíjcélú megtakarítással rendelkezők 39 százaléka már 30 éves kora előtt elkezd takarékoskodni, és a fiatalok átlagosan havi 11 000 forintot tesznek félre.
A 18-59 éves korosztályt nézve a magyar lakosság arra számít, hogy átlagosan közel 17 évet tölt majd nyugdíjban, és véleményük szerint az idős korukban vágyott életszínvonal fenntartása érdekében 20 millió forintot kellene félretenniük.
A Groupama Biztosító Zrt. közel 1,3 millió ügyfelével, teljes körű biztosítási kínálatával a magyarországi biztosítási piac egyik legjelentősebb szereplője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings
Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója
Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
