Hírek
2015. November 12. 14:56, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén már nem lesz ilyen meleg
A hétvégén fokozatosan mérséklődik a nappali felmelegedés, jellemzően már 20, helyenként 10 Celsius-fok alatt alakulnak majd a maximumértékek.
Ezzel együtt többfelé napsütésre is várható, csak helyenként lehet kisebb eső - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken az éjszaka képződő köd feloszlása után változóan felhős lesz az ég, hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, de keleten helyenként tartósan megmarad a köd. Számottevő csapadék nem lesz, keleten azonban szitálás kialakulhat. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, legfeljebb a Kisalföldön élénkül meg a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet plusz 1-7 fok között várható. A legmagasabb hőmérséklet általában 12-17 fok között alakul, de a tartósabban ködös tájakon hűvösebb lesz.
Szombat hajnalban délnyugaton lehet köd, ami lassan feloszlik. Északon várható több napsütés, délen felhős lesz az ég. Többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban többnyire 4-9 fok között, északnyugaton 9 fok felett alakul a hőmérséklet. Napközben 9-15 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap megélénkülhet, főleg északon helyenként meg is erősödhet a szél. Az ország északi felében elszórtan kisebb eső is lehet. A minimumhőmérséklet plusz 1-6, a maximumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
