Hírek
2011. Július 09. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
A hőségriadó miatt a hétvégén nincs kamionstop
Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a június 8-i kezdettel négy napra meghirdetett hőségriasztás miatt a kamionstopot felfüggesztette.
A szokásos nyári gyakorlattal szemben tehát a 7,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó tehergépkocsik 2011. július 9. szombat 15 óra és július 10. vasárnap 22 óra között is közlekedhetnek a magyarországi utakon.
A korlátozás felfüggesztését a következő napokban várható, akár 27 fok feletti napi középhőmérséklet miatt elrendelt legmagasabb fokozatú hőségriasztás teszi lehetővé, közlekedésbiztonsági és egészségvédelmi szempontok indokolják. Az intézkedéssel a járművezetők szállítási feladatukat a vezetési és pihenőidő betartása mellett, megszakítás nélkül a lehető leghamarabb befejezhetik. Így nem kell a rendkívüli hőségben parkolóban, járművükben várakozniuk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
