Hírek
2015. December 18. 07:43, péntek |
Bulvár
Forrás: MTI
A jövő év lehet az eddigi legmelegebb

A brit meteorológiai szolgálat friss globális hőmérséklet-előrejelzése szerint \"nagyon valószínű\", hogy 2016 még 2015-nél is melegebb lesz.
A globális felmelegedés és az El Nino jelenség hatása miatt 2015-nek már az év vége előtt megelőlegezték a rendszeres mérések kezdete óta tapasztalt legmelegebb év címét.
A brit meteorológia szerint 2016-ban 1,1 Celsius-fokkal lesz melegebb az átlaghőmérséklet az iparosodás előttihez képest - tudósított a BBC News.
A múlt héten Párizsban befejeződött klímacsúcs résztvevői egyetértettek abban, hogy az emelkedést 1,5 Celsius-fokban kell korlátozni.
A számítógépes szimulációval és statisztikai módszerekkel készült friss előrejelzés szerint a következő 12 hónap átlaghőmérséklete valószínűleg 0,84 századdal haladja meg az 1961-1990 közötti időszak átlagát.
Az iparosodás előtti átlaghoz viszonyítva a 2016-os átlaghőmérséklet 1,1 Celsius-fokkal lesz magasabb, ami erősen megközelíti az 1,5-ös értéket. Az ennél nagyobb emelkedést a Párizsban megállapodást kötő országok minden erejükkel szeretnék elkerülni.
A 2015-re adott előrejelzés 0,61 Celsius-fokos emelkedést jósolt. A 2015 januárja és októbere közötti adatok azt mutatják, hogy az idei középhőmérséklet 0,72 Celsius-fokkal haladja meg az 1961-1990 közötti időszak átlagát.
A brit meteorológiai szolgálat szerint lehet, hogy a 2016-ra jósolt melegedés nem folytatódik, és akár 1 Celsius-fokos különbség alá is visszacsúszhat a következő években.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:47, péntek | Bulvár
Elhunyt Hulk Hogan
Elhunyt a világhírű pankrátor, Hulk Hogan, aki nagyban hozzájárult a WWE sikeréhez – írja a New York Post.
2025. Július 24. 07:33, csütörtök | Bulvár
Elhunyt Ozzy Osbourne, a Black Sabbath legendás énekese
Elhunyt 76 éves korában Ozzy Osbourne, a brit Black Sabbath heavymetál zenekar legendás énekese - közölte kedden a BBC a többszörös Grammy-díjas művész családjának közleményére hivatkozva.
2025. Július 23. 07:34, szerda | Bulvár
Két magyar film is versenyez a velencei Arany Oroszlánért
2025. Július 21. 07:59, hétfő | Bulvár
Lopott mentőautóval száguldozott egy ittas férfi Romániában, tüskés útakadállyal állították meg
Figyelmeztető lövésekkel és tüskés útakadállyal sikerült csak megállítaniuk a román rendőröknek egy lopott mentőautóval száguldozó ittas férfit az ország déli részén található Zimnicea város bejáratánál