Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2012. Június 22. 09:19, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A kormány tőkeerős befektetőket keres egy új nemzeti légitársaság létrehozására

A kormány tőkeerős befektetőket keres egy új nemzeti légitársaság létrehozására

Sem a fejlesztési, sem a nemzetgazdasági tárca nem tartja esélytelennek egy új nemzeti légitársaság létrehozását, nyitottak a tárgyalásokra.

Előbbi ennek érdekében több befektetővel, befektetői csoporttal is tárgyal. A Malév dolgozói­nak teljes követelése meghaladja a hatmilliárd forintot, ám ennek csak a töredékére van fedezet - írja a Magyar Hírlap.

„Mindaddig folytatja a tárgyalásokat a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a különböző szakmai befektetőkkel, amíg esély mutatkozik egy új, budapesti székhelyű légitársaság létrehozására” – írta válaszában Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter, amelyet Bertha Szilvia jobbikos országgyűlési képviselő írásos kérdéseire adott. Hozzátette: a szaktárca a nehézségek és hátráltató körülmények ellenére sem tartja esélytelennek egy új, budapesti székhelyű légitársaság létrehozását, ám az új vállalatnak a magyar állam legfeljebb kisebbségi tulajdonosa lehet. Így tőkeerős, a nemzeti érdekekkel összeegyeztethető stratégiával rendelkező szakmai befektető bevonása mindenképpen elengedhetetlen egy új légitársaság létrehozásához és működtetéséhez.

A képviselő szintén a Malévvel kapcsolatos kérdésére Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter válaszolt. A két miniszter arra hívja fel a figyelmet, hogy uniós szabályok szerint nem lehet jogfolytonosság a Malév Zrt. és az új társaság között, a két cég gazdasági tevékenysége sem lehet folytatólagos.Az ötoldalas dokumentum kitér arra, hogy a kormányváltást követően a szaktárca felvette a kapcsolatot a lehetséges szakmai befektetőkkel, többek között török, közép-európai, nyugat-európai, orosz és kínai partnerekkel egyeztetett. Ám nem sikerült a megegyezés. Ezt elsősorban a társaság megörökölt adósságállománya és az lehetetlenítette el – írta Németh Lászlóné –, hogy az orosz társtulajdonos a visszaállamosítás során vétójogot szerzett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.