Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2011. November 18. 13:43, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A visontai Mátrai Erőmű Zrt. első helyezést ért el a Legjobb Munkahely címért folytatott versenyben nagyvállalat kategóriában.

A Világgazdaság és az Aon Hewitt 2011-es legjobb munkahely felmérésében száz vállalat több mint 23 ezer munkatársa vett részt. A kutatásból kiderült, hogy a győztes cég a vezetés hiteles és emberközpontú filozófiájával különbözik a leginkább a többi versenybe szállt vállalattól.

Valaska József, az igazgatóság elnöke a Legjobb Munkahely díj kapcsán elmondta: a Mátrai Erőmű Zrt. Magyarország második legnagyobb villamos energia termelője, melyet 2500 munkatársa tett a villamosenergia-ipar egyik legsikeresebb vállalkozásává. A sikernek azonban nem csak a nyereség az egyetlen mutatója. A siker megtestesül a fenntartható növekedésben, a kollégák munka- és életfeltételeinek folyamatos javításában, a keresetek reálértékének növelésében, a közvetlen térségbe való integrálódásban, valamint a vállalati bevételek és nyereségek magas szinten tartásában – tette hozzá az elnök. A Mátrai Erőmű azáltal tudott a legjobb munkahellyé fejlődni, hogy munkatársai elkötelezettek a vállalat iránt, de ugyanakkor a vállalat is elkötelezett és felelősséget érez minden munkatársa iránt. A cég a villamosenergia-termelés és a tüzelőanyag-termelés minden technológiai folyamatát önállóan tartja kézben. Ezek a folyamatok szigorúan és szorosan egymásra épülnek, így elengedhetetlen a kollégák egymásra utaltsága is. Mindig az volt a célunk, hogy az erőmű egy olyan vállalkozás legyen, ahol az emberek úgy élnek és úgy gondolkodnak, mint egy nagy családban.

A Legjobb munkahely 2011 felmérésben nagyvállalat kategóriában a Mátrai Erőmű után a McDonald’s és a Vodafone került a dobogóra. A 250-1000 főt foglalkoztató cégek közül a Fundamenta Lakáskassza végzett az első helyen, a Bácsvíz és az FGSZ Földgázszállító előtt. A 250 alatti alkalmazotti létszámú vállalkozások közül a Janssen-Cliag Kft., a Hilti (Hungária) Szolgáltató Kft., valamint az Intercontinental Budapest szálloda kapta meg az elismerést - minderről a Heves Megyei Hírlap számolt be.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt