Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2019. Június 29. 07:14, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Bruzák Noémi

A tisztább strandokért indított közös kampányt az NNK és a BGYH Zrt.

A tisztább strandokért indított közös kampányt az NNK és a BGYH Zrt.

A fürdőhigiéné javításáért, a tisztább strandokért fogott össze a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt.-vel:

tájékoztatási kampányban hívják fel a figyelmet a fürdőzés alapszabályaira.

Müller Cecília országos tisztifőorvos pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón azt mondta, az előírások betartásával a fürdőzés úgy jelent élményt, hogy közben nem hordoz többletkockázatot. Azért készítettek kiadványokat, hogy fokozzák a látogatók tudatosságát - tette hozzá.

Czinege Szilvia, a BGYH Zrt. marketingvezetője azt hangoztatta, hogy sok a modern fővárosi fürdő, és arra biztatta az embereket, hogy vegyék azokat igénybe, mivel minden évben lehet hallani bányatavi balesetekről.

Pándics Tamás, az NNK közegészségügyi laboratóriumi főosztályának vezetője kiemelte, hogy a fürdőzés szerepe fontos a rekreációban, a gyógyulásban.

Vargha Márta, a főosztály szakértője úgy fogalmazott: a medence vizében az van, amit az emberek belevisznek, a szennyeződés elsődleges forrásai maguk a fürdőzők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.