Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Május 25. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A túlsúlyos kismamáknak nagyobb gyerekük lesz

A túlsúlyos kismamáknak nagyobb gyerekük lesz

A terhesség előtt és alatt túlsúlyos nőknek nagyobb az esélyük arra, hogy születendő csemetéjük is nagy súllyal jöjjön a világra - írja a Health Day.

A 472 nő bevonásával készült kanadai tanulmány szerint a vér magas glükóz szintje befolyással van a születendő baba súlyára.

Túl nagyméretű babának az számít, akinek születési súlya eléri vagy meghaladja a 4 kilogrammot.

Az eredmények alátámasztják azt, hogy fontos a fiatal nők egészséges testsúlyának elérése, ezzel csökkentik annak a kockázatát, hogy túl nagy legyen kisbabájuk, s ezzel a császármetszés lehetőségét is csökkentik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll