Hírek
2021. Május 11. 13:04, kedd |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
A vendéglátóhelyek teraszai május 19-én kinyithatnak Franciaországban

Franciaországban a vendéglátóhelyek az előzetes terveknek megfelelően május 19-én már fogadhatnak asztalonként maximum hat vendéget a teraszaikon, a belső terekben pedig június 9-étől, de csak a kapacitásuk feléig
- erősítette meg hétfő este a miniszterelnöki hivatal.
"Most kezdünk tartósan kijönni az egészségügyi válságból" - idézte hétfő este Jean Castex miniszterelnököt a Le Parisien című napilap.
Olivier Véran egészségügyi miniszter is megerősítette korábban, hogy a koronavírus-járvány mutatóinak javulása lehetővé teszi tíz nap múlva a korlátozások április végén bejelentett fokozatos feloldásának megkezdését.
A vendéglátóiparban dolgozók azt remélték, hogy az ország azon területein, ahol már jelentősebb mértékben visszahúzódott a járvány, az éttermek, a bárok és a kávéházak teljes kapacitással üzemelhetnek a nyitás után, miután csak 40 százalékuk rendelkezik terasszal. Azért is lobbiztak a vendéglátósok ennek érdekében, mert arra nem számítanak, hogy külföldi turisták nagy számban érkeznének az országba idén nyáron.
A nem kizárólag alapvető ellátást biztosító üzletek, beleértve a bevásárlóközpontokat is, megnyithatnak május 19-én négyzetméter-alapú szabályok mentén: nyolc négyzetméterenként egy vásárlóval. Ez a szabályozás egyébként már érvényben van a jelenleg is nyitva tartó boltokban - jelezte a kormányfő. Június 9-től a korlátozás csökken, és négy négyzetméterenként lehet egy vásárló, majd június 30-tól ez utóbbi szabály is megszűnik.
A színházak, mozik és múzeumok is kinyithatnak május 19-én, de csak korlátozott számban fogadhatnak érdeklődőket.
A kormány mellett működő tudományos tanács adatvédelmi okokra és a diszkrimináció elkerülése érdekében a mindennapi életben (munkahely, üzletek, oktatási intézmények, éttermek, mozik, színházak, múzeumok) a korlátozások feloldása után sem javasolja a védettséget igazoló dokumentumok használatát, hanem inkább a vendégek számának korlátozását, valamint a szájmaszk-viselés és minden más egészségbiztonsági intézkedés megtartását tartja szükségesnek mindenki számára.
A franciák 27 százaléka, a felnőtt lakosság harmada, több mint 18 millió nagykorú kapta meg eddig az első vakcinadózist, és 8 millióan, a teljes lakosság 12, a felnőtteknek pedig 14,5 százaléka mindkét adagot.
A kórházi ápolásra jutó fertőzöttek száma valamivel több mint 25 ezer volt hétfőn, ami 6 ezerrel kevesebb, mint a két héttel ezelőtti tetőzéskor. Közülük 4870-en vannak intenzív osztályon, a súlyos betegek száma naponta mintegy százzal csökkent az elmúlt héten. A halálozás is csökkenő tendenciát mutat, de a járvány kezdete óta több mint 106 ezren vesztették életüket a SARS-CoV-2 koronavírus szövődményeiben, az elmúlt 24 órában 293-an.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.