Hírek
2014. Július 16. 16:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Andrássy úti tűz - Panaszt tettek a gyanúsítottak
Panaszt tett meggyanúsítása ellen az a két férfi, aki ellen közveszély gondatlan okozása miatt indult nyomozás az Andrássy úton kigyulladt ház ügyében - közölte a rendőrség honlapján szerdán délután.
Az ügyben különösen nagy vagy azt meghaladó kárt okozó gondatlan közveszély okozásával megalapozottan gyanúsított és őrizetbe vett 38 éves É. Attila és 36 éves N. János budapesti lakosok érdemi vallomást tettek, ám arról a rendőrség nem adott tájékoztatást.
A Budapesti Rendőr-főkaptányság előterjesztést tesz a két gyanúsított előzetes letartóztatásának indítványozására az ügyészségnek.
A rendőrség közölte azt is, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai szakértői szemlét tartanak a kedden kigyulladt épületben.
A rendőrség a közúti forgalmat a helyszín környékén továbbra is eltereli, a kiköltöztetett lakók vagyonbiztonságának érdekében a szükséges intézkedéseket megtette.
Papp Károly altábornagy, országos rendőrfőkapitány és Bucsek Gábor dandártábornok, Budapest rendőrfőkapitánya kedden este meglátogatta a mentési munkálatok közben megsérült rendőröket.
A helyszínről összesen 15 rendőrt vittek kórházba a mentőszolgálat munkatársai, egy rendőrt a helyszínen láttak el. A Készenléti Rendőrség 11, valamint a Budapesti Rendőr-főkapitányság 4 mentés közben füstmérgezést szenvedett munkatársát, illetve további egy, a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába tartozó, az ujján megsérült rendőrt az országos rendőrfőkapitány rendkívüli segélyben részesített. Az ellátásban részesített rendőrök jól vannak, mindnyájan elhagyhatták az egészségügyi intézményt.
Az Andrássy út 83-85. szám alatti négyszintes épület tetőszerkezete és harmadik emelete gyulladt ki és égett órákon át kedden délután. A ház életveszélyessé vált, ezért a lakók egyelőre nem térhetnek vissza otthonukba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
