Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2020. Április 08. 16:07, szerda | Belföld
Forrás: mti

Április 15-ig SMS-ben is kérhető az adóbevallás tervezetének postázása

Április 15-ig SMS-ben is kérhető az adóbevallás tervezetének postázása

Az ügyfélkapuval nem rendelkezők az idén is kérhetik a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) az szja-bevallási tervezetük postázását,

amelyhez az adóazonosító jelet és a születési dátumot tartalmazó kérelmüket kell SMS-ben vagy egyéb módon eljuttatni a NAV-hoz április 15-éig – közölte az adóhivatal szerdán az MTI-vel.

A kérelmek benyújtásánál arra kell figyelni, hogy az SMS-t a 06-30/344-4304-es telefonszámra kell küldeni, „SZJA szóköz, adóazonosítójel, szóköz, ééééhhnn” formában. Ezen felül a kérelem elérhető a NAV honlapján űrlapon, de be lehet küldeni az adóhivatalhoz levélben vagy formanyomtatványon (BEVTERVK) és a tervezet postázást lehet kérni telefonon a 1819-es hívószámon, vagy a 06-80/20 21 22-es telefonszámon, ez utóbbihoz előzetes regisztráció szükséges.

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen küldi el postán az igénylőknek.

Az adóhivatal idén is automatikusan elkészítette azok szja-bevallási tervezetét, akikről munkáltatói, kifizetői adattal rendelkezik: legyen az munkavállaló, őstermelő, áfa fizetésére kötelezett magánszemély vagy egyéni vállalkozó.

Az elkészített tervezetek március 15-e óta elektronikus formában elérhetőek, tehát azok KAÜ azonosítás (ügyfélkapu, e-személyi igazolvány, telefonos azonosítás) utáni belépést követően szerkeszthetők, jóváhagyhatók.

Az szja 1+1 százalékának felajánlásáról, a korábbi évekhez hasonlóan, idén is lehet elektronikusan és papíron is rendelkezni egészen május 20-ig – olvasható a NAV közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:03, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban

2025. Október 20. 08:00, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: a teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé

A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-vel.

2025. Október 20. 07:59, hétfő | Belföld

Felhős, de enyhe idő várható a héten

Jellemzően felhős, olykor esős, szeles, de az átlagosnál enyhébb idő várható a héten, a hőmérséklet csúcsértéke a hét közepén már 20 Celsius-fok körül alakul és szerdától a hajnali fagyok is megszűnnek.

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: