Hírek
2019. Július 24. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia az MTI tudósítója jelenti:
Az olasz vasutasok szerdára, a légiközlekedési dolgozók péntekre hirdettek sztrájkot

Az olasz közlekedési szakszervezetek megerősítették a városi tömegközlekedést és az olasz hajójáratokat is érintő munkabeszüntetést annak ellenére, hogy a közlekedésügyi miniszter a sztrájk elhalasztását kérte kedden.
Az eddigi bejelentések szerint a Trenitalia olasz vasutak dolgozói sztrájkja szerda reggel kilenc órától délután ötig tart. Az észak-olaszországi Treno Nord dolgozói 9 és 13 óra között sztrájkolnak. A munkabeszüntetés nem érinti a nagysebességű vonatokat, valamint a római és milánói repülőtéri járatokat.
A tömegközlekedésben minden városban más lesz a sztrájk idősávja: a buszok, villamosok és a metró forgalma Milánóban szerda 18 és 22 óra között áll le, Velencében a munkabeszüntetés délelőtt tíztől egy óráig tart, és a vaporettó-hajókat is érinti, Rómában pedig déltől délután fél ötig.
Tizenkétórás lesz az olasz hajózási dolgozók sztrájkja, a teherszállításban dolgozók pedig négy órára állnak le.
A légi közlekedésben dolgozók július 26-ra meghirdetett sztrájkja miatt az Alitalia olasz légitársaság földi és légi személyzete pénteken 24 órás munkabeszüntetést tart, a többi olasz légitársaság dolgozói 10-tól 14 óráig sztrájkolnak.
Danilo Toninelli olasz közlekedési és infrastrukturális miniszter a sztrájk elhalasztására szólította fel a szakszervezeteket, miután hétfőn teljesen megbénult majdnem egész Olaszország vasúti összeköttetése.
Firenze körzetében, Rovezzanónál egy elektromos kapcsolószekrény kigyulladása miatt teljesen leálltak az észak-déli vasútjáratok. A hatóságok nem zárták ki, hogy anarchista csoportok gyújtogattak szándékos közlekedési bénulást okozva.
A szakszervezetek egyelőre nem halasztották el a sztrájkot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.