Városlista
2026. április 19, vasárnap - Emma

Hírek

2019. Augusztus 01. 07:28, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Az ország nagy részén csütörtökön is lehetnek zivatarok

Az ország nagy részén csütörtökön is lehetnek zivatarok

Az ország nagy részére csütörtökre is figyelmeztetéseket adtak ki zivatar, valamint felhőszakadás veszélye miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint zivatarveszély miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Tolna, Vas és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Azt írták: csütörtökön elsősorban a keleti, északkeleti országrészben lesznek kedvezőek a feltételek zivatarok kialakulásához. A zivatarokat az intenzív csapadék mellett viharos szél és néhol nagyobb szemű jég is kísérheti. Az esti, késő esti órákban a nyugati tájak fölé is besodródhat egy-két zivatar.

Az előrejelzés szerint csütörtök hajnalban 15-22, napközben 27-31 fok lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre