Hírek
2024. Április 05. 09:29, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Bajnokok Ligája - A magyar kormány támogatja a döntő budapesti megrendezését
A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.
A Honvédelmi Minisztérium csütörtöki közleménye alapján a kormány határozatának értelmében támogatja a Magyar Labdarúgó Szövetségnek a 2026-os vagy 2027-es Bajnokok Ligája-döntőre benyújtandó pályázatát és biztosítja az ehhez szükséges garanciavállalásokat.
"A Bajnokok Ligája-döntő érvényes pályázatának feltétele, hogy a kormány képviselője - jelen esetben a honvédelmi miniszter - felhatalmazást adjon az UEFA által megkövetelt és megfogalmazott nyilatkozatok aláírására. A nyilatkozatok magukban foglalják a szükséges garanciákat" - áll a közleményben.
Emlékeztetnek, hogy a Puskás Aréna 2019-es átadása óta adott már otthont Európa-liga-döntőnek, Európai Szuperkupa-mérkőzésnek és Európa-bajnoki találkozóknak is, melyek megrendezése mind a kontinentális szövetség, mind a szurkolók körében sikert aratott.
A győztes pályázatról májusban várható döntés - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport
Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.
2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport
Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni
Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport
Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik
Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.
2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett
A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.
