Hírek
2012. Február 24. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
Béremelés az egészségügyben: a háziorvosok kimaradnak?
Még folynak az egyeztetések az egészségügyben tervezett béremelésről, melyet a kórházakban, szakrendeléseken dolgozó orvosok, nővérek, asszisztensek kapnának meg, azonban a háziorvosok nem.
A MOK viszont támogatná, hogy mindenki részesüljön belőle, mert itthon van szükség az orvosokra.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke a köztévében azt mondta: sokan nem értenek egyet ezzel a tervvel. Hangsúlyozta: a MOK elnökeként minden orvosért egyformán kell küzdenie, az alapellátásban dolgozók mellett a körülbelül tizenhétezres szakdolgozói réteg sem részesülne a béremelésből, és nem ötvenhétezer forintról van szó. Mint mondta: a sajtó egy tárgyalási folyamat közepén kapta fel ezt a számot, pedig még nincsenek fix adatok. Az összeg 57 ezer helyett 34 ezer. A korábbi követeléseink arról szóltak, hogy a kezdő orvos nettó 200, a kezdő szakorvos pedig nettó 300 ezer forintot kapjon, akkor ettől még mindig nagyon távol állunk.
A követelés abból indult, hogy megállítsuk az orvosok elvándorlását, az új hírek hallatán az alapellátók elkezdtek szervezkedni és nagyon dühösek. A Rezidens Szövetség, és a MOSZ véleménye is az, hogy nincs lezárva az egyeztetési folyamat, nem kaptunk végleges válaszokat és nem kedvezőek a számok. Elfogadhatatlan, hogy megkülönböztessék az orvosokat - jelentette ki a MOK elnöke.
Nem tudjuk, hogy a szaktárca hogyan gondolja a béremelés végrehajtását, egyelőre a szakértői tárgyalások folynak, itt felmerültek ötletek, a többi között az is, hogy mindenki egyformán kapjon pénzt, mi ezt támogatnánk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
