Hírek
2016. December 25. 08:45, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Berlini merénylet - Több mint ötvenmillió forintnak megfelelő összeget gyűjtöttek össze a kamionsofőr családjának
Több mint 50 millió forintnak megfelelő összeget gyűjtöttek eddig össze a berlini gázolásos merényletben használt kamion lengyel sofőrje, Lukasz Urban családjának - jelentették internetes hírforrások.
A sofőr vélhetőleg félrerántotta a kormányt a merénylet idején, többtucat életet mentett meg.
A sajtóforrások által Lukasz Urbanként azonosított sofőrt holtan találták meg a kamionfülkében a hatóságok, testén kés és lőfegyver okozta sebekkel. A Bild című német lap korábbi értesülései szerint a sofőrt a dulakodás közben szúrta meg a tunéziai származású támadó, Anis Amri, majd a kudarcba fulladt merénylet végén lelőtte.
Az adománygyűjtést egy brit kamionsofőr, Dave Duncan kezdeményezte a GoFundMe nevű honlapon.
Az eddig összegyűjtött összeg nagyjából hússzorosa a lengyel éves átlagfizetésnek.
A 12 halálos áldozatot és több mint 50 sebesültet követelő támadásról előkerült egy videó, amelyen látható, amint a 40 tonnás fekete kamion nagy sebességgel belehajt a Breitscheid téri karácsonyi piacon szórakozó tömegbe. A felvétel alapján sokkal nagyobb tragédia is történhetett volna, mert a kamion a vásár területét akár teljes hosszában is átszelhette volna.
Sajtóértesülések szerint a merénylővel dulakodó lengyel sofőrnek köszönhető, hogy nem haltak meg még többen, mert elrántotta a kormányt, a kamion így 60-80 méter után kitért balra, kifutott a Budapest utcára és megállt.
Pénteken internetes petíciót indítottak azért, hogy a 37 évet élt Lukasz Urban posztumusz megkapja a legfőbb német állami kitüntetést, az érdemkeresztet.
A tunéziai származású merénylőt pénteken lelőtték az olaszországi Milánóban, miután a helyi hatóságok megpróbálták igazoltatni, a fiatal terrorista azonban okiratok helyett fegyvert rántott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
