Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2011. November 03. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

December 4-én lesz a görög népszavazás

December 4-én lesz a görög népszavazás

Válságtanácskozás előzte meg Cannes-ban a G20-ak ma kezdődő, kétnapos találkozóját.

Hajnali hírek szerint Görögországnak el kell döntenie, hogy az eurózónában kíván-e maradni, és világossá kell tennie álláspontját a mentőcsomagról, ha szeretne hozzáférni a támogatás következő részéhez – ezt mondta Franciaország és Németország vezetője.

Nicolas Sarkozy azt mondta, az európaiak és az IMF addig nem utalja át az újabb részletet, amíg az október 27-i csomagot nem fogadják el, és a népszavazás kimenetele körüli bizonytalanság nem múlik el. Közben a görög miniszterelnök éjszaka bejelentette, hogy december 4-én tarthatják meg a bejelentett népszavazást, amelynek tétje, hogy Görögország az eurózónában kíván-e maradni.

Mint ismert hétfőn este Papandreau görög miniszterelnök váratlanul bejelentette, hogy bizalmi szavazást kezdeményez saját maga és kormánya ellen, valamint 2012 januárára népszavazást írnak ki a múlt heti uniós csúcstalálkozón született megállapodásokról, és az újabb EU-s mentőcsomag részleteinek felvételéről. A közvélemény-kutatások alapján a görögök kb. 60 százaléka elutasítja a második hitelprogramért cserébe vállalt költségvetési megszorításokat. Az EU-s infúzió nélkül pedig hetek alatt csődbe mehet az ország.

Egy esetleges előrehozott parlamenti választás és egy új görög kormányzati politika hatásai ugyanakkor egyelőre beláthatatlanok. Mindazonáltal feltehetően 50 százaléknál is nagyobb lehet az elszenvedett veszteség a görög államkötvényeken és könnyen tovább növekedhet a 'fertőzésveszély' is – írták az Equilor elemzői.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba

2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld

Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére

Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.

2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld

Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel

Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.