Hírek
2021. Február 04. 12:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ugyeszseg
Disznóólban tartották fogva az idős asszonyt
Végrehajtandó szabadságvesztést indítványoz az ügyészség egy házaspárral szemben, aki a vádhatóság szerint fűtetlen bódéban másfél éven át tartott fogva egy idős asszonyt Siófok közelében
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t. Azt írták: a büntetett előéletű 42 éves férfi és 41 éves nő évekkel ezelőtt a bizalmába férkőzött a 71 éves, francia állampolgárságú sértettnek. A vádlottak - kihasználva az asszony érzelmi kötődését, és azt, hogy családtagként tekintett rájuk - beköltöztek a nő siófoki lakásába és rávették: haszonélvezeti jog fenntartása mellett ajándékozza az ingatlant kiskorú gyereküknek.
A házaspár 2017-ben lakásfelújításra hivatkozva egy Siófok környéki ingatlanba költöztette az asszonyt, később bezárta egy zártkerti telken álló, korábban disznóólként, szerszámos kamraként használt hat négyzetméteres, szigetelés nélküli bódéba.
A vádlottak ágyat, asztalt, éjjeli lámpát és rádiót adtak az idős nőnek, akinek fűtési, tisztálkodási, mosási, takarítási lehetősége nem volt. A fogva tartói naponta egyszer megjelentek nála, ételt, vizet és alkoholt vittek neki, s néha lehetővé tették, hogy felügyelet mellett sétálhasson.
A sértett a házaspár távollétében próbált segítséget kérni, de ezt a lakatlan területen nem hallotta senki.
A nő távolléte 2018 márciusában feltűnt a siófoki szomszédoknak. A rendőrök is keresni kezdték a sértettet, erről értesülve a házaspár visszavitte őt a lakásába, hazaérkezéséről bejelentést tettek, de a rendőri ellenőrzés után újra elköltöztették.
A siófoki rendőrök végül 2019 szeptemberében, egy bejelentés alapján megjelentek a zártkerti ingatlannál és kiszabadították az elhaló hangon segítséget kérő asszonyt.
Az ügyészség a sértett sanyargatásával elkövetett személyi szabadság megsértésének bűntette miatt emelt vádat a házaspár ellen, indítványozva, hogy a nő és a férfi egyaránt négy és fél év börtönbüntetést kapjon, ha beismeri a cselekmény elkövetését. Emellett kérte a bíróságtól a vádlottakkal szemben korábban kiszabott felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója
Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings
Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
