Hírek
2012. Augusztus 26. 08:59, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Dohányfüstmentes nemzedéket akar felnevelni Tasmania
A 2000 után született fiatalok dohányáruval való kiszolgálásának tiltásáról szóló törvényt fontolgat az Ausztráliához tartozó Tasmania, hogy segítse egy "cigarettafüst-mentes" nemzedék felnevelését.
Alig egy héttel azután, hogy az ausztrál legfelsőbb bíróság jóváhagyta a világ eddigi legszigorúbb dohányzásellenes törvényét, amelynek értelmében decembertől csak egyendobozokban - logók, színek, dizájnelemek nélkül - szabad cigarettát árusítani az országban, a tasmán felsőház is áldását adta a várhatóan 2018-tól életbe lépő, "korhatáros" cigarettaárusítási törvényjavaslatra.
Az egyedülálló szabályozás bevezetését állítólag Szingapúr és Finnország is fontolgatja. "Ezt sokkal könnyebben tudnák betartatni az eladók, hiszen a vásárlók személyi igazolványának elkérésekor csupán azt kellene megnézniük, hogy az illető 2000 után született-e. Ahogy az újabb és újabb nemzedékek betöltik a 18 éves kort, egyre kevesebb lesz közöttük a dohányos" - mondta a javaslattal előrukkoló Ivan Dean, független képviselő.
A helyi kormány, amely ezután fog dönteni arról, hogy támogatja-e a javaslatot az alsóházban, a jelek szerint szimpatizál a korlátozással - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 14:00, kedd | Életmód
A One Magyarország rendkívüli roaming kedvezményt biztosít ügyfeleinek a Közel-Keleten március 7-ig
Rendkívüli roaming kedvezményt biztosít február 28. és március 7. között ügyfeleinek a One Magyarország a Közel-Keleten - közölte a telekommunikációs vállalat hétfőn az MTI-vel.
2026. Március 02. 11:00, hétfő | Életmód
Áder János: egy magyar fejlesztés meg tudja oldani Afrika ívóvíz- és szennyvíztisztítási problémáját
A 21. század nagy kérdése, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű vizet tudjunk biztosítani a lakosságnak, az iparnak és a mezőgazdaságnak
2026. Március 02. 07:27, hétfő | Életmód
Iráni konfliktus - XIV. Leó pápa: a stabilitást és a békét nem lehet fegyverekkel felépíteni
2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód
Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár
Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.
