Hírek
2018. Június 21. 09:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egész Európában egyre több a medve
Egész Európában nő a medvepopuláció, és az állatok új élőhelyet keresnek maguknak - mondta a Bükki Nemzeti Parki Igazgatóság igazgatója csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Rónai Kálmánné ismertette: 1850 körül még a mai Magyarország területén is sok medve élt, de később teljesen eltűntek. Az állatok száma azonban Európában 2010-re annyira megnőtt, hogy térhódításba kezdtek, Magyarországra főként Szlovákiából érkeznek.
Megjegyezte, a medve alapvetően konfliktuskerülő állat, de nem tanácsos megközelíteni. Ha egy vagy több bocs is van a közelben, semmiképpen sem szabad őket megsimogatni, megzavarni, hanem nagyon gyorsan távozni kell - tette hozzá.
A túrázóknak azt ajánlotta, ha az erdőben töltik az éjszakát, az élelmet ne a sátorban tartsák, hanem kössék fel fára, mivel az illata vonzza a medvét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
