Hírek
2021. Május 24. 16:02, hétfő |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - fotó: Olasz Alpesi Mentők
Egy izraeli orvostanhallgató és családtagjai vesztették életüket az olasz felvonóbalesetben
Egy izraeli orvostanhallgató és családtagjai is életüket vesztették az olaszországi drótkötélpályás felvonón az elmúlt hétvégén történt balesetben - jelentette a Jediót Ahronót című izraeli újság, a ynet hétfőn.
Kilenc másik utas mellett egy izraeli család öt tagja - férj, feleség, kétéves kisfiuk és a nő nagyszülei - estek áldozatul az észak-olaszországi Stresa település és a Mottarone-hegy között működő felvonó egyik fülkéjének vasárnap esti lezuhanása miatt.
A 30 éves Amit Biran feleségével, Tal Peleg-Birannal és két kisfiukkal Olaszországban, Fabiában élt, mert a férfi az ottani orvosi egyetemen tanult, miközben a helyi zsidó iskolában biztonsági őrként dolgozott.
A házaspár ötéves kisfia életben maradt, súlyos sérülésekkel ápolják Olaszországban. Ágya mellett nagynénje, Amit nővére van, aki a tragédia után a család több tagjával együtt Olaszországba utazott.
A feleség nagyszülei, Jichák és Barbara Kohen Izraelből néhány napja Észak-Olaszországba látogattak unokájukhoz és dédunokáikhoz, s együtt kirándultak a hegyekbe, ahol a baleset történt.
A sajtó szerint a zsidó iskolában igen népszerű volt a csendes és segítőkész biztonsági őr, aki a tanulmányai mellett ebből a munkából tartotta el családját. Az áldozatokat Izraelben temetik el, hazaszállításukat segíti Izrael római nagykövetsége.
Izraelben a jelentkezők számához és az igényhez képest nagyon csekély az orvostanhallgatói helyek száma, mert korábban jelentős mértékben a világ minden részéről bevándorló zsidó orvosok biztosították az orvosellátást. Az utóbbi évtizedekben a kevés egyetemi hely miatt sokan külföldön, köztük Magyarországon végzik orvosi tanulmányaikat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
