Hírek
2022. December 29. 08:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MKIF Zrt.
Egy rakás olyan dolgot tettek, amit autópályán tilos

Szerencsére nem történt tragédia, de nem rajtuk múlt.
Az autópálya kezelője felhívást tett közzé közösségi oldalán, amelyben az alábbi videót mellékelve azt írja, hogy autópályán
- tilos tolatni!
- tilos gyalogosan közlekedni!
- tilos mozgásképes járművel a forgalmi sávban megállni!
Mivel a videó szereplői mindezt megtették.
- Ha ki kell szállni a járműből akár napközben, akár este a láthatósági mellényt fel kell venni!
- A forgalmi sávban tartózkodni életveszélyes, még abban az esetben is, ha a forgalom lassan halad el mellettünk. A videóban hosszú perceken keresztül állnak a belső sávban láthatósági mellény nélkül.
- Amint lehet húzódjunk le a leálló sávra, viseljük a láthatósági mellényt és a segítséget a szalagkorláton túl, vagy annak hiányában minél távolabb a forgalmi sávoktól várjuk meg.
- Segítséget mindig úgy adjunk, hogy saját magunkat és másokat ne veszélyeztessünk.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.