Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2013. Január 21. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Egymillió brit feleslegesen használ dezodort

Egymillió brit feleslegesen használ dezodort

A britek két százaléka rendelkezik azzal a génvariánssal, amelynek köszönhetően nincs testszaga, háromnegyedük mégis használ dezodort - állapították meg egy tanulmányban.

A Journal of Investigative Dermatology című folyóiratban megjelent elemzés szerint egymillióra tehető azoknak a száma a szigetországban, akik feleslegesen védekeznek a testszag ellen. "Meggyőződésünk, hogy ezek az emberek egyszerűen csak követik a bevett szociokulturális normákat, függetlenül attól, hogy szükségük van-e rá vagy sem" - húzta alá Ian Day, a Bristoli Egyetem professzora, a tanulmány vezető szerzője.
A szóban forgó, ABCC11 jelzésű génvariánssal rendelkezőknek nincs hónaljszaguk. A brit kutatók rájöttek arra is, hogy fülzsír állagából következtetni lehet a génvariáns meglétére: azoknál ugyanis, akiknek a szervezetében megtalálható az ABCC11, a fülzsír száraz.
A nagy-britanniai tapasztalatokról eltérően a világ más részeiben a génvariánst birtokló emberek zöme tudatában van annak, hogy nincs testszaga, következésképpen nem is használ ellene semmit, jelentős összegeket megtakarítva. Különösen igaz ez Északkelet-Ázsiára, ahol a lakosság többsége rendelkezik ABCC11-el.
A The Daily Telegraph című lap közlése szerint a dezodoripar bevétele 2011-ben 604 millió fontra - hozzávetőleg 211 milliárd forintra - rúgott Nagy-Britanniában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció