Hírek
2020. November 25. 16:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Egymillió tabletta favipiravir ékezett Kínából
Újabb egymillió tabletta favipiravir érkezett Kínából szerda hajnalban - közölte Szijjártó Péter külügyminiszter a Facebook-oldalán közzétett videóban.
"A nap legfontosabb eseménye azt hiszem, hogy már meg is történt, hiszen negyed hatkor landolt az a repülőgép, amely újabb egymillió darab favipiravir gyógyszert szállított Magyarországra, ezúttal Kínából" - mondta a miniszter. Ez a gyógyszer segíti a koronavírus-betegek gyógyulását, enyhíti tüneteiket - tette hozzá.
Ezzel a szállítmánnyal együtt már 4,8 millió favipiravir hatóanyagú tabletta érkezett Magyarországra: 2,8 millió Kínából és 2 millió Japánból. Ha az operatív törzs úgy dönt, folytatják a tárgyalásokat újabb gyógyszerszállítmányokról - közölte Szijjártó Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
