Városlista
2025. április 22, kedd - Csilla

Hírek

2015. November 25. 07:56, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Egyre több a munkabaleset

Egyre több a munkabaleset

A munkabalesetek száma 9,4 százalékkal nőtt az első háromnegyed évben az előző esztendő azonos időszakához képest

- olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának kedden közzétett jelentésében, amely a tárca honlapján olvasható.
Az év első kilenc hónapjában 14 247 dolgozó vált három napnál hosszabb időre munkaképtelenné munkabaleset következtében. A tavalyi év azonos időszakában 13 022 munkavállalót ért munkabalesetet.

Az adatok szerint 50 munkabaleset halálos kimenetelű volt a január-szeptemberi időszakban, 2014 első kilenc hónapjában ugyanennyien haltak meg munkabaleset miatt.

A legtöbb baleset - szám szerint 1805 - Budapesten történt, majd Pest megye következik 1415, Fejér megye 1030 balesettel. A legkevesebb baleset Tolna és Zala megyében fordult elő, 237, illetve 282 regisztrált eset volt.

A balesetek közül több mint 4700 a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A leginkább érintett korcsoport a 35-44 éveseké, a 14 247 munkabalesetből 3684 köthető ehhez a korosztályhoz.

A gépiparban az év első kilenc hónapjában 2986 munkabaleset volt, a feldolgozóiparban 2493, a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében pedig 1866. Az építőiparban 542 munkabaleset történt a január-szeptemberi időszakban, azonban ezek közül 15 halálos kimenetelű volt.

A felügyeleti szervek az év első kilenc hónapjában 33,2 millió forint munkavédelmi és 2,04 millió forint eljárási bírságot szabtak ki - ismerteti a jelentés.

Címkék: baleset, munkabaleset

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.

2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld

Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak

Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.

2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld

Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell

Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.