Hírek
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
Csalók küldenek a NAV nevében hamis értesítéseket. Legtöbbször már a feladói e-mail-cím vagy a feltüntetett honlap sem egyezik a nav.gov.hu-val. Van, amikor a feladói e-mail-cím nem egyezik a hivatalos e-maillel, ám a felhasználónévhez egy hivatalosnak látszó NAV-os címet adnak meg. A @ jelet ilyenkor jellemzően a © jellel helyettesítik, melyeket könnyű összetéveszteni.
A NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta. Így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.
A NAV értesítési gyakorlata is merőben eltér a megtévesztő módszertől, a hivatal ugyanis tárhelyre érkező üzenetekkel elektronikusan, illetve postán keresztül kommunikál ügyfeleivel, a sima e-mail-küldés nem hivatalos ügyintézési forma a NAV-nál.
A gépjárműadó-fizetés és az szja-bevallás idején a NAV a honlapján kiemelt helyen teszi közzé a témával kapcsolatos legfontosabb információkat. A NAV nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek itt megtekinthetők: https://nav.gov.hu/vigyazat-csalok
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.