Hírek
2019. Október 03. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a buszmegállóban várakozókra lövöldöző székesfehérvári férfi
Otthona ablakából légpuskával öt célzott lövést adott le a szemközti áruházak parkolója környékén közlekedőkre, illetve a buszmegállóban várakozókra.
Nyolc év fegyházra ítélte és nyolc évre eltiltotta a közügyektől a Székesfehérvári Járásbíróság szerdán azt a férfit, aki tavaly áprilisban - a köznyugalmat súlyosan megzavarva - székesfehérvári otthona ablakából légpuskával öt célzott lövést adott le a szemközti áruházak parkolója környékén közlekedőkre, illetve a buszmegállóban várakozókra.
A törvényszéki közlemény szerint a vádlottat lőfegyverrel visszaélés bűntettében, öt rendbeli testi sértés bűntettének kísérletében és garázdaság bűntettében mondták ki bűnösnek.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, azt az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője azonban részben felmentés, részben enyhítés érdekében fellebbezett - tették hozzá.
A vádlott engedély nélkül vásárolt meg egy légpuskát a hozzá tartozó távcsővel és lövedékekkel együtt, amelyeket az általa bérelt ingatlanban tartott, s amellyel a bűncselekményt később elkövette. A férfi által leadott lövések az egyik sértettet a jobb combján, míg a másik két kiskorú sértett egyikét a hátán, a másikat pedig a bal szeme alatt találták el.
A további célzott lövések a sértetteket nem találták el, a lövedékek mellettük a földbe csapódtak. Valamennyi sértett esetében fennállt a súlyosabb, nyolc napon túl gyógyuló sérülés kialakulásának veszélye.
A Fejér Megyei Főügyészség szerdai közleményében azt írta, hogy a Székesfehérvári Járási Ügyészség emelt vádat a lövöldöző ellen, s a bíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a férfit, valamint fenntartotta a letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
