Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2022. Június 20. 15:05, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok

Ellopott egy kulcsot, majd azzal egy kocsit - Videó

Ellopott egy kulcsot, majd azzal egy kocsit - Videó

A lopás bűntette és lopás vétsége miatt emelt vádat a Tatai Járási Ügyészség azzal a különös visszaeső férfival szemben, aki autóbuszpályaudvaron lopott kulcscsomóval vitt el egy kocsit, ezt biztonsági kamera rögzítette.

A férfi 2020. július 25-én éjjel a tatai pályaudvaron az autóbuszvezetők részére fenntartott pihenő helyiségbe besurrant, hogy onnan lopjon. A férfi itt magához vett két kulcscsomót. Az egyik kulccsal behatolt a váróterembe, majd onnan megpróbált bejutni a jegypénztárba, azonban nem járt sikerrel, ezért a kulcscsomót elhajította – közölte az ügyészség közleményében.

Hozzátéve, hogy ezt követően a férfi a pályaudvaron parkoló egyik buszba is bement, ott körbenézett, azonban onnan végül nem vitt el semmit. Amikor az autóbuszról leszállt, a busz kulcsát eldobta.

Ezután a férfi visszament a sofőrök pihenő helyiségébe, ott magához vette az egyik dolgozó kocsijának indítókulcsát, majd a közelben lévő áruház parkolójában az indítókulcs távirányítója segítségével megkereste az ott parkoló 250 ezer forint értékű autót. Kinyitotta, beült és a kocsit a sértett irataival együtt ellopta.

Az elkövető a lopott autót el akarta adni, azonban végül a nyomozók lefoglalták tőle.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatai Járásbíróság a férfit börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.

Címkék: autótolvaj, kocsi, lopás, tata

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.