Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2020. Január 15. 16:08, szerda | Belföld
Forrás: mti

Február közepéig lehet jelentkezni a felsőoktatási felvételire

Február közepéig lehet jelentkezni a felsőoktatási felvételire

A felsőoktatási felvételire való jelentkezési lapot február 15-ig lehet benyújtani – mondta Horváth Zita, a Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára szerda az M1-en.

A helyettes államtitkár elmondta, a felvételi tájékoztató anyagok már csak az interneten érhetők el; a www.felvi.hu honlapon folyamatosan frissülő információkat találhatnak az érdeklődők.

Felidézte, a felvételihez egyelőre nincs szükség nyelvvizsgára, viszont plusz pont jár érte: a középfokúért 28 pont, felsőfokúért pedig 40 pont. A nyelvvizsgákért maximum plusz 40 pontot kaphatnak a diákok – tette hozzá.

Hangsúlyozta, idén változás az is, hogy valamennyi alapszakra kötelező az emelt szintű érettségi, de így is jár érte a plusz 50 pont.

Felhívta a figyelmet arra is, a ponthatárokat minden esetben a jelentkezők által hozott pontok és az intézményi kapacitások határozzák meg.

Ma 41 olyan szak van Magyarországon, amelyeknél a tárcavezető előzetesen meghatározza a ponthatárokat, vagyis azt a határt, ami alatt nem lehet bekerülni a felvételi eljárásba. Ezeket a ponthatárokat – a tárca döntése nyomán – egységesen 400 pontban határozták meg – fűzte hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak