Hírek
2012. Május 27. 07:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Fejlődik a debreceni repülőtér
A június 18-i menetrend szerinti légi közlekedés megindulásáig újabb, ezúttal parkoló- és logisztikai fejlesztésekbe kezdenek a debreceni repülőtéren – közölte az Airport Debrecen Kft. ügyvezetője pénteken az MTI-vel.
Meleghegyi Tamás tájékoztatása szerint május 29-én kezdődik a légikikötő parkolójának bővítése, kétszáz új parkolóhelyet alakítanak ki. A bővítéssel egyidejűleg a forgalmi rend is változik, a jövőben kizárólag a Mikepércsi útról lehet majd autóval megközelíteni a repülőteret. A június 15-re megvalósuló beruházás összértéke mintegy 40 millió forint – fűzte hozzá. Elmondta azt is, hogy továbbra is ingyen parkolhatnak majd az utasokra várakozók, akik pedig autójukat utazásuk idejére a repülőtéren kívánják hagyni – akár több napra is –, azok kedvezményes parkolási díjjal tehetik azt meg.
A repülőtéri fejlesztések között elindul továbbá a jelenlegi logisztikai csarnok infrastruktúrájának fejlesztése és egy második hasonló csarnok építése is. A mintegy 80-100 millió forintos beruházás várhatóan év végére készül el – jegyezte meg Meleghegyi Tamás.
Az Airport Debrecen Kft. megkezdte a tárgyalásokat a DKV Debreceni Közlekedési Zrt.-vel és több taxitársasággal azért, hogy az utasok minél olcsóbban és gyorsabban tudjanak eljutni a repülőtérről Debrecen különböző pontjaira. A város frekventált helyeire – például a belvárosba és a Nagyerdőre – repülőtéri buszjáratok indításáról is tárgyal a cég – mondta a cégvezető.
Meleghegyi Tamás korábban közölte, hogy az Airport Debrecen Kft. elkezdte dolgozói továbbképzését és megindította az eszközbeszerzéseket annak érdekében, hogy a június 18-án induló menetrend szerinti közlekedés és további repülőjáratok kiszolgálása zavartalan és magas színvonalú legyen.
Fontos fejlesztésnek nevezte annak a Németországból rendelt poggyászröntgennek az üzembe helyezését, amely a jelenlegi biztonsági szint megtartása mellett gyorsabb átvizsgálást tesz majd lehetővé. Hozzátette: a repülőgépek kiszolgálásának javítására is számos fejlesztést hajtanak végre. Egyebek mellett külső áramforrásokat, valamint az álló hajtóművű repülők légkondicionálását biztosító járműveket telepítenek, illetve új utaslépcsőket szereznek be. A Wizz Air diszkont légitársaság június 18-án indítja első menetrend szerinti járatát Debrecen és London-Luton között.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
