Hírek
2018. Szeptember 18. 07:08, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón

Egy felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón hétfőn - közölték a hatóságok.
A mentők tájékoztatása szerint tizenkét embert kellett ellátni a helyszínen, közülük kilencen pánikrohamot kaptak, hárman a belélegzett füsttől lettek rosszul.
Egy egyetemista diáklány táskájában robbant fel a táblagép - az első feltételezések szerint az akkumulátor túlmelegedhetett - és okozott tüzet.
A vagonban található tűzoltó készülékkel egy másik utas eloltotta a lángra kapott táskát, azonban a robbanás hangja és a füst miatt pánik alakult ki.
Több utas később újságíróknak arról számolt be, hogy nem tudták mi történt, sokan gondoltak terrortámadásra, kiabáltak, elkezdtek idegesen telefonálgatni, miközben a vagon másik végébe rohantak.
Mivel meghúzták a vészféket, a metró mintegy húsz percet vesztegelt az alagútban.
A forgalom az érintett metrószakaszon egy órára megbénult az incidens miatt.
A spanyol társadalomkutató központ (CIS) rendszeres felmérései jó ideje nem sorolják a terrorizmustól való félelmet az ország tíz fő problémája közé.
Madridban 14 évvel ezelőtt történt nemcsak a város, de az ország történetének is legsúlyosabb terrortámadása, amikor is egyszerre 11 bomba robbant fel négy különböző helyszínen, kioltva 191 ember életét, és megsebesítve több mint 1800 embert. A merényletet az al-Kaida terrorszervezet vállalta magára.
Emellett évtizedeken át lehetett tartani a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet bombamerényleteitől, amely 2011-ben jelentette be, hogy felhagy a fegyveres harccal, idén pedig végleg feloszlatta magát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.