Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2019. Április 16. 07:15, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fokozottan ellenőrzi a faválasztékot szállítókat a Nébih

Fokozottan ellenőrzi a faválasztékot szállítókat a Nébih

Fokozottan ellenőrzi a jövőben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az erdei faválasztékot szállítókat az esetleges visszaélések felszámolása érdekében - hívta fel a hivatal a figyelmet honlapján hétfőn.

A közlemény szerint az erdei faválaszték szállítása kizárólag szállítójeggyel végezhető. Január 1-től már csak az új típusú szállítójegy alkalmazható, amelyen a szállítás részleteit a fuvarozóknak kell feltüntetniük és igazolniuk.

A szállítójegyen szerepelnie kell a szállítás kezdete és befejezése időpontjának, az induláskor leolvasott kilométeróra-állás és célba érkezéskor az erdei faválaszték átadása időpontjának. Emellett a fuvarozóknak a szállítójegyet két helyen is alá kell írniuk, ezzel igazolva a szállítójegy átvételét annak kibocsátójától, valamint a szállítási időpontok helyes feltüntetését.

Közölték: amennyiben a szállítójegyen hiányosan, vagy valótlanul adják meg az adatokat, valamint azokat aláírásukkal nem igazolják, a mulasztások komoly szankciókat vonhatnak maguk után.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.