Hírek
2020. Május 06. 07:55, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Folytatja ötnapos ülését az Országgyűlés
Az Országgyűlés szerdán tárgyal a Kúria, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) és az ügyészség 2018-as beszámolóiról.
A hétfőn kezdődött ülés harmadik ülésnapja reggel 9 órakor kezdődik, a képviselők ekkor a magyar sport napjára és a Jászkun önmegváltásra emlékeznek.
Az első napirendi pontban a Kúria elnöke számol be szervezete jogegység-biztosítása és az önkormányzati normakontroll körében végzett tavalyelőtti tevékenységéről.
Ezt követi az OBH vezetőjének, majd a legfőbb ügyész 2018-as beszámolója.
A parlament csütörtökön négy javaslat tárgyalásával folytatja aktuális ülését, amely május 11-én, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések és válaszok hangoznak el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
