Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2019. Május 13. 18:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Folytatódik szúnyogirtás a héten

Folytatódik szúnyogirtás a héten

A Szigetközben, Komáromnál és a Körösöknél irtják a héten a szúnyoglárvákat 1200 hektáron - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hétfőn az MTI-vel.

Mint írták, az esős időjárás miatt nőtt a szúnyoglárvák fejlődésének kedvező élőhelyek száma, és kedvez a rovarok kifejlődésének az is, hogy május 2-án megkezdték a Szigetközben a hullámtéri vízpótlórendszer részleges elárasztását, amely a héten ér véget.

A rovarszakértők mérései azt mutatják, hogy az elárasztott területen rengeteg szúnyoglárva indult fejlődésnek. A Szigetköz nagy része természetvédelmi oltalom alatt áll, ahol tilos irtószereket használni, ezért csak a települések környékén alkalmazzák a lárvákat pusztító biológiai készítményt.

A szakemberek folyamatos vizsgálatokat végeznek a környéken, és ha szükséges, a katasztrófavédelem megkezdi a kifejlett szúnyogok elleni irtószeres permetezést. A kémiai módszer, vagyis az irtószerek permetezése kizárólag a települések belterületein alkalmazható.

A szakemberek eddig összesen 3600 hektárnyi vízfelületre juttatták ki azt a biológiai készítményt, amely a szúnyoglárvákat elpusztítja. Korábban a Balaton, a Duna déli szakasza, a Körösök, a Tisza-tó, a Fertő tó, a Csepel-sziget és Sopron környékén végeztek szúnyogirtásokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.