Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2013. Január 28. 11:25, hétfő | Bulvár
Forrás: mno.hu

Gallyakból ácsolt tutaj mentette meg

Gallyakból ácsolt tutaj mentette meg

Egész sereg őrangyal vigyázhatott arra a lengyel férfira, aki Pápua Új-Guineából egy ágakból és botokból eszkábált tutajon jutott el krokodilok és cápák, illetve egy vihar közepette egy észak-ausztrál szigetre.

Ausztrál mentősök találták meg a teljesen legyengült férfit pénteken Saibai-sziget magrove erdejében. A sziget a krokodiloktól és cápáktól hemzsegő Torres-szorosban fekszik.

„Először hallok olyan emberről, aki egy ciklon közepette tutajon átszeli a szorost. Ezt nem ajánljuk senkinek, mert már rendes hajókkal és jó időjárás mellett is nagyon nagy kihívás a sziklákkal és zátonyokkal tarkított szorosban manőverezni” – mondta el Jo Meehan, az ausztrál tengeri mentők szóvivője.

Az ausztrál bevándorlási hivatal igyekszik kideríteni, mi vitte rá a lengyel férfit a nyaktörő utazásra. Az ausztrál sajtó szerint a férfi szerdán indult útnak Sigabadura faluból, amelynek lakói hiába próbálták lebeszélni tervéről.

Egy sajtóértesülés szerint a „tutajost” egy jachtról tették ki Pápua Új-Guineán. Nem ez volt a térségben az első ilyen eset idén: ahogyan arról az MNO is beszámolt, egy, az útirányát megváltoztató óceánjáró kirándulóhajó mentette ki a tengerből a hajótörést szenvedett francia Alain Delord-t.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:42, szerda | Bulvár

Hamarosan a mozikban az Ákos portréfilm

Október 16-án mutatják be a hazai mozik Kovács Ákos énekes-dalszerző életéről szóló Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Bulvár

Enyedi Ildikó örül annak, hogy a velencei közönség ráérzett filmje humorára

Lírai alkotásról van szó, de a velencei bemutatókon a közönség értékelte a film humorát, ami azt jelenti, hogy megértette a legmélyét

2025. Szeptember 07. 08:44, vasárnap | Bulvár

A legígéretesebb fiatal színésznek járó díjat nyerte el Velencében Enyedi Ildikó filmjének szereplője

A legígéretesebb fiatal, feltörekvő színésznek járó Marcello Mastroianni-díjat nyerte el a 82. Velencei Filmfesztiválon Enyedi Ildikó Csendes barát című filmjének szereplője, Luna Wedler svájci színésző.

2025. Szeptember 06. 09:10, szombat | Bulvár

Négy díjat nyert Velencében Enyedi Ildikó filmje, a Csendes barát

A világpremierje napján, pénteken egyből négy díjat Enyedi Ildikó filmje, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készült Csendes barát a 82. Velencei Filmfesztiválon - közölte a filmintézet pénteken az MTI-vel.