Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2019. Március 10. 05:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Gránátokat találtak a Széchenyi fürdő szomszédságában

Gránátokat találtak a Széchenyi fürdő szomszédságában

Elszállították a Budapest XIV. kerületében, a Széchenyi fürdő közelében talált világháborús gránátokat megsemmisítésre - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szombat délután az MTI-vel.

Markovics Zita elmondta: 17 különböző gyártmányú és típusú második világháborús gránátot találtak, köztük aknavető és kézigránátokat, kilőtt állapotban.

Rendőri felvezetéssel elszállították a gránátokat a honvédségi központi gyűjtőhelyére, ahol megsemmisítik - tette hozzá.

A Budapesti Közlekedési Központ korábban a Facebook-oldalán azt írta, hogy az Állatkerti körutat a Gundel Károly út és a Kós Károly sétány között kellett lezárni a tűzszerészi munkák idejére. A korlátozás érintette a 72-es trolibusz útvonalát, de a járat újra a menetrend szerint közlekedik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget