Hírek
2012. November 23. 14:49, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Gyurta Dániel aláírt az Újpesthez

Gyurta Dániel olimpiai és világbajnok úszó, valamint Őze István, az idén 127 éves Újpesti Torna Egylet (UTE) klubigazgatója pénteken ünnepélyes keretek között aláírta azt a szerződést, amelynek értelmében a versenyző az UTE-ben folytatja a pályafutását.
Az újpesti Külvárosi Kávéházban rendezett ceremónián Gyurta Dániel kiemelte: azért döntött az UTE mellett, mert ezt megelőzően ilyen nagy és erős klubhoz még nem tartozott.
"Itt látom biztosítottnak a színvonalas versenyzéshez szükséges összes feltételt a magam és csapatom, a Széles Team számára. Örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy milyen szeretettel fogadtak az újpestiek többek közt az Újpest-Siófok focimeccsen. Remélem, hogy viszonozni tudom ezt a szeretetet és bizalmat azzal, ha a decemberi, isztambuli rövidpályás világbajnokságon már Újpestnek szerzek dicsőséget" - idézte Gyurtát a klub közleménye.
Wintermantel Zsolt, Újpest polgármestere az ünnepségen emlékeztetett, hogy az önkormányzat 2010-ben kötött keret megállapodást az Újpesti Torna Egylet támogatásáról.
"A ma megkötött szerződéssel Gyurta Dániel és az UTE tovább öregbítheti Újpest hírnevét. Azt hiszem, büszkén állíthatjuk: Újpest a bajnokok otthona. Ahol ilyen élsportolók mutatnak példát a gyermekeknek, mint Gyurta Dániel vagy Berki Krisztián, ott sikeres lesz a fiatalok sportra, egészséges életmódra nevelése" - mondta Wintermantel.
A londoni olimpián a 200 méteres mellúszásban világcsúccsal aranyérmes, 23 éves Gyurta Dániel eddig a Jövő SC-Veolia tagja volt, a szerződése augusztus végén járt le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport
Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.
2025. Szeptember 06. 09:13, szombat | Sport
Ír-magyar - Rossi: nüanszok dönthetnek
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nüanszok dönthetik el szombaton a magyar labdarúgó-válogatott írországi rajtját a világbajnoki selejtezősorozatban.
2025. Szeptember 05. 07:58, péntek | Sport
Vb-selejtezők - Kikaptak a németek Pozsonyban
Az Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott 3-0-ra győzött Bulgáriában a világbajnoki selejtezősorozat csütörtöki játéknapján, a németek viszont 2-0-ra kikaptak Szlovákiában.
2025. Szeptember 04. 21:42, csütörtök | Sport
Madaras Ákos: Ezüstös siker a Rotax Grand Festivalon.
Az elmúlt hétvégén az olaszországi Sarnóban rendezték meg a Rotax Grand Festivalt, ahol a világ minden tájáról érkező fiatal gokartosok mérték össze tudásukat.