Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2022. Augusztus 23. 18:16, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Hamisított állatútlevelekkel akartak kutyákat behozni Beregsuránynál

Hamisított állatútlevelekkel akartak kutyákat behozni Beregsuránynál

Néhány nap alatt többször próbáltak meg hamisított állatútlevelekkel kutyákat behozni Ukrajnából Magyarországra a beregsurányi határállomáson

- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei adó- és vámigazgatóságának szóvivője kedden az MTI-t.

Simon-Fodor Henriett közölte: a pénzügyőrök egy férfit ellenőriztek, aki három kutyával érkezett a határátkelőre, az állatok okmányaiban azonban hő hatására eltűntek a kézírással bejegyzett adatok.

Kicsivel később ugyanez az eset ismétlődött meg egy másik ember három kutyájának állatútlevelével is, újabb néhány napra rá pedig újabb két kutya állatútlevele akadt fenn az ellenőrzésen - ismertette.

A NAV az állatokat és gazdáikat feljelentéssel együtt átadta a rendőrségnek - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre