Hírek
2013. December 02. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: InfoVáros
Hangulatjelet csinálna arcunkból a Nokia

Újabb szoftveres szabadalom került napvilágra, ezúttal ismét a Nokia gyűjteményéből, mely a közösségi életet veszi célba egy furcsa elképzeléssel. A leírás szerint a finn cég fejlesztői egy olyan algoritmuson dolgoznak, ami képes felismerni a készülék használójának hangulatát és az előlapi kamerát használva a klasszikus hangulatjeleket fotójával helyettesítené.
A felismerés alapját a szövegbevitel képezné, a rendszer figyelné a szövegbevitel gyorsaságát, a kijelzőre fejtett nyomást, a illetve a hibajavítások számát, hisz izgatott állapotban például gyakoribb a melléütések száma, ahogy a szövegbevitel sebessége is nagyobb az átlagosnál. A felismerés alapján történő hanglatjel javaslás még egész életképes ötlet lehetne – annak ellenére, hogy gyakorlati haszna minimális – azonban az hangulatjelek élőképre történő cseréje inkább furcsának és erőltetettnek tűnik, mint mókásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.