Hírek
2013. Február 15. 13:24, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Zalában ismét minden út járható, megszűntek a lezárások
Péntek déltől ismét járhatóvá vált az összes zalai főút és alsóbbrendű út, mindenhol megszűntek a közlekedési korlátozások - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője az MTI-vel. A zalai katasztrófavédelem száznál is több embert és járművet mentett ki a napokban.
Pécsi Norbert Sándor, a közútkezelő szóvivője reggel még arról számolt be, hogy a megyében öt útszakasz járhatatlan. Péntek délben azonban már csak Keszthely és Nagykanizsa körzetében fordulhatnak elő letaposott havas szakaszok - ismertette.
A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a megyében működő hivatásos tűzoltó-parancsnokságok az elmúlt napokban 44 műszaki mentésnél segítettek, ennek keretében 129 embert és 114 járművet mentettek ki a hó fogságából. Pénteken délig azonban már egyetlen segélyhívás sem érkezett az útállapotok miatt.
A katasztrófavédelem a zalai utak állapotáról azt közölte: Zalában a főutak sónedvesek, több helyen felszáradóban vannak, a mellékutak pedig zömében latyakosak, csak néhol hókásásak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
