Hírek
2016. Július 29. 07:37, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Hivatalosan is Hillary Clinton az USA első női elnökjelöltje

Hillary Clinton elfogadta a Demokrata Párt elnökjelöltségét a demokraták konvenciójának zárónapján mondott beszédében.
A volt külügyminiszter, volt szenátor és volt first lady azt követően lépett a pódiumhoz, hogy leánya, Chelsea Clinton mondott rövid méltató beszédet mellette. A láthatóan meghatódott Hillary Clinton szónoklata elején közölte: elfogadja az elnökjelöltséget.
Beszéde elején gratulált és köszönetet mondott korábbi pártbéli vetélytársának, Bernie Sanders vermonti szenátornak és hangsúlyozta, hogy "meghallotta" Sanders szavazótáborának hangját, majd kijelentette:"a ti ügyetek az én ügyem is".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld
Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását
Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld
Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.