Hírek
2011. December 21. 16:14, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hogyan hat a madárdal a mentális egészségünkre?
Természetvédők kezdeményezték azokat a kutatásokat, amelyeknek azt vizsgálják, hogy a madárdal jótékonyan hat-e az emberek mentális egészségére.
Annak ellenére ugyanis, hogy sokan számolnak be arról: kreativitásukat felélénkíti, lelki nyugalommal tölti el őket a madarak éneke, eddig még nem született tudományos tanulmány a témában.
A kutatások során a szakemberek terepen és laboratóriumban is dolgoznak majd, valamint kérdőíveket töltetnek ki a résztvevőkkel. A kutatók elmondták: eddig már több ízben is tanulmányozták azt, hogy a természet közelsége hogyan hat a betegek életminőségére, a természeti hangok hatását azonban még nem térképezték fel teljesen - írja a BBC.
A mostani kutatásokkal a cél az, hogy kiderítsék, van-e bármilyen jótékony hatása a madárdalnak az emberek hangulatára, lelki nyugalmára, és amennyiben igen, úgy pontosan melyik fajok éneke a legalkalmasabb arra, hogy megnyugtasson minket. Emellett arra is fény derülhet, hogy gyógyíthatóak-e a madárdallal mentális problémák.
A tudósok szerint nagy az esély arra, hogy munkájuk pozitív eredménnyel zárul, mivel korábban néhány alkalommal már sikerült bebizonyítani, hogy bizonyos természeti hangok csökkenthetik a stressz káros hatásait. A projekt három évig tart majd, eredményeket azonban valószínűleg már korábban is közölnek majd a szakemberek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
