Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2012. Május 18. 14:11, péntek | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Hollande fizetéscsökkentéssel kezdett

Hollande fizetéscsökkentéssel kezdett

Megtartotta első ülését csütörtökön az új francia kormány, amelyen az államfő és a miniszterek fizetésének 30 százalékos csökkentéséről döntöttek – közölte több miniszter a kormányülés után.

A válság idejében jelképesnek számító intézkedés a szocialista elnökjelölt programjában szerepelt, aki „példamutató" kormányzás mellett kardoskodott. Francois Hollande kedden vette át a francia elnöki tisztséget, s szerdán hozták nyilvánosságra az új kormány összetételét.

Az előző államfő, a konzervatív Nicolas Sarkozy 2007-es elnökké választása után néhány héttel az államfői járandóságot 170 százalékkal, 19 ezer euróra megemelték. A csütörtöki döntés eredményeképpen az elnök havi fizetése kevéssel haladja majd meg a 13 ezer eurót (3,8 millió forint).

Jean-Marc Ayrault kormányfő 17 férfi és 17 női kormánytag társaságában aláírta a példás magatartás vállalásáról szóló „etikai kartát", amelynek értelmében mindenki köteles távol tartani magát az érdekkonfliktusoktól, és miniszterként nem vállalhat parlamenti képviselői vagy önkormányzati vezetői megbízatást.

A minisztertanács ülése után az Élysée-palota kertjében tartott családi fotózáson a miniszterek többsége „ünnepélyes eseményről" beszélt, amelyen Hollande elnök felszólította őket: haladéktalanul lássanak munkához.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.

2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld

Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra

Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld

Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében

Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.