Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2021. Április 21. 19:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre

Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre

Balaton témájú videóversenyre jelentkezhetnek húsz év alatti alkotók, a nevezési határidő június 5-e.

A pályázatra műfaji megkötés nélkül, maximum másfél perces, mobiltelefonnal készített animációval, élőszereplős kisfilmmel, videóklippel lehet jelentkezni, a nevezők korlátlan számú alkotással indulhatnak a versenyen - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

A linkre vagy drive-ra feltöltött alkotásokat a cinemira.mobilbalaton@gmail.com email címre kell elküldeni június 5-ig.

A nevezéseket filmesekből álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobb 30 alkotó személyes visszajelzést, értékelést kap a zsűritől, és filmjét levetítik nyáron a Magyar Mozgókép Fesztiválon, Veszprémben. A legjobb három film értékes filmes díjakban és más elismerésekben részesül. A győztes egyebek mellett egy 42 ezer forint értékű nyári filmes workshopon vehet részt.

A videóversenyt a Magyar Mozgókép Fesztivál, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program részeként, a Cinemira - Nemzetközi Gyerek és TEEN Film Fesztivállal együtt hirdette meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.