Hírek
2015. Augusztus 21. 21:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás - A védőoltások alkalmazását is megfontolja a kormány
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az illegális bevándorlók védőoltását is megfontolandónak ajánlotta a kormánynak készített jelentésében - közölte Paller Judit országos tisztifőorvos...
... az m1 aktuális csatornának nyilatkozva.
Hangsúlyozta, hogy a migránsok által hordozott leggyakoribb kórokozók, vagyis a hepatitisz A és C típusa, valamint a szifilisz nem jelent közvetlen veszélyt a magyar lakosságra, hiszen azok vérrel, illetve nemi úton terjednek.
A gyermekbénulás járványa sem fenyeget, hiszen a magyar gyermekek szinte száz százaléka rendelkezik védőoltással, ugyanakkor az illegális bevándorlók körében terjedhet ez a betegség. Az Emmi erre is hivatkozva vetette fel jelentésében a kormánynak, hogy fontolja meg a migránsok védőoltását - fejtette ki Paller Judit.
A Napi Gazdaság pénteken megjelent cikkben írt arról, hogy járványügyi kockázatot jelent a Magyarországra érkező illegális bevándorlók szokatlanul nagy száma az Emmi szerint, ami miatt érdemes lehet megfontolni a migránsok országon belüli mozgásának átmeneti korlátozását - olvasható
A lap a minisztérium kormánynak készített jelentésére hivatkozva kiemeli, hogy jelenleg nincs járványveszély Magyarországon, az illetékes hatóságok pedig felkészültek a kockázatok kezelésére.
bkgy \ brr
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
