Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2023. Február 06. 07:24, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - Több mint háromszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Illegális bevándorlás - Több mint háromszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Péntektől vasárnapig 310 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 128, szombaton 72, vasárnap 105 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében öt határsértőt fogtak el, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén 936 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - január 23-től 29-ig - a feltartóztatottak száma 1092 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak kilenc határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 22 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.