Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2014. Március 02. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Influenza - ÁNTSZ: tizenöt európai országban van kiterjedt járvány

Influenza - ÁNTSZ: tizenöt európai országban van kiterjedt járvány

Magyarországgal együtt tizenöt európai ország adott jelentést földrajzilag kiterjedt influenzajárványról az elmúlt héten, uniós szomszédaink közül már nemcsak Horvátországban és Szlovéniában, hanem Ausztriában is kiterjedt járvány van – tájékoztatta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton az MTI-t.

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) legfrissebb jelentéséből kiderült az is, hogy a kontinens déli részén visszaszorulóban van a járvány: Bulgária, Portugália és Spanyolország már legalább három egymást követő héten számolt be az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók számának csökkenéséről, és már Olaszországban is kevesebb a beteg. Ugyanakkor még mindig többségben vannak azok az országok, ahol nőtt a megbetegedések száma, így Magyarországon is.
A betegektől vett légúti mintákból a pozitív esetek 98 százalékban túlnyomórészt továbbra is az influenza A vírusok jelenlétét mutatták ki a laboratóriumi vizsgálatok – közölte az ÁNTSZ.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld

Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban

Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára

2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld

Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost

Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.

2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld

Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon

Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.

2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége

Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.