Hírek
2019. December 22. 07:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismeretlen szennyező anyagot öntött egy férfi a bajai csatornahálózatba
Elfogták azt a férfit, aki a bajai szennyvízcsatorna-hálózatba engedett bele nagyobb mennyiségű ismeretlen folyadékot - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu honlapon.
A közlemény szerint a férfi még csütörtökön egy speciális felépítménnyel ellátott, tartályos tehergépjárművel megjelent az egyik bajai kereszteződésnél - a Szegedi út környékén -, ahol egy csatornanyílást felnyitott, és azon keresztül a tehergépjármű tartályából az ismeretlen hulladékot a hálózatba öntötte.
A katasztrófavédelem munkatársai megállapították, hogy a csatornarendszerből kellemetlen szagú gáz szivárgott a felszínre. Az ismeretlen hulladék pontos összetevőit szakértő vizsgálja.
A nyomozók a 30 éves bajai férfit hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt őrizetbe vették és előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
